Watomat logo Wyszukaj oferty

Fotowoltaika a opłacalność – kalkulator odpowiada na kluczowe pytania w zakresie zwrotu z inwestycji w instalację PV

09.02.2022

Przejdź do kalkulatora

Jednym z czynników decydujących o inwestycji w instalację PV jest jej opłacalność. Oceniając opłacalność fotowoltaiki pod uwagę bierzemy przede wszystkim okres zwrotu z inwestycji. W jakim czasie nasza instalacja się spłaci, a my zaczniemy korzystać z darmowej energii elektrycznej? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza kalkulator zwrotu fotowoltaiki Watomat.pl. Kalkulator pozwala w łatwy i szybki sposób obliczyć czas, w którym wygenerowane dzięki fotowoltaice oszczędności pokrywają się z kosztem samej instalacji i w ten sposób wybrać najkorzystniejszą z naszej perspektywy ofertę.

Co ważne, aby wyliczyć okres zwrotu fotowoltaiki nie musimy wprowadzać do kalkulatora żadnych danych. Wystarczy, że określimy średnie miesięczne zużycie prądu na podstawie wysokości płaconych rachunków. Kalkulator sam wyliczy:

  • nominalną moc instalacji, która pokryje zapotrzebowanie nieruchomości na prąd,
  • okres zwrotu z inwestycji,
  • wysokość raty miesięcznej w przypadku rozłożenia płatności na raty.

Opłacalność fotowoltaiki – kalkulator dla inwestorów prywatnych i biznesowych

Opłacalność fotowoltaiki to kwestia indywidualna. Inaczej odnoszą się do niej inwestorzy prywatni, inaczej firmy czy rolnicy. Wszystko zależy od możliwości pozyskania zewnętrznych środków finansowych lub skorzystania z ulgi podatkowej. Obliczając opłacalność fotowoltaiki kalkulator automatycznie sortuje dostępne w systemie oferty ze względu na czas zwrotu z inwestycji. Jednocześnie w przypadku zespołów instalatorskich zapewniających obsługę wniosków o dofinansowanie z programów rządowych informuje o możliwości obniżenia kosztu inwestycji. W ten sposób jako inwestor otrzymujesz szereg kluczowych informacji dotyczących wszystkich aspektów fotowoltaiki dla Twojej nieruchomości – domu, firmy, gospodarstwa rolnego. Co istotne, dostęp do wszystkich tych informacji otrzymujesz bezpłatnie, a kalkulator nie wymaga wprowadzania do systemu danych wrażliwych, czy nawet podstawowych danych personalnych/kontaktowych. Dzięki temu oferty na fotowoltaikę możesz przeglądać i analizować zachowując pełną anonimowość – bez obaw o spam w skrzynce pocztowej czy telefony mające na celu przekonanie Cię do skorzystania z oferty konkretnej marki.

Kalkulator zwrotu fotowoltaiki – Jak rozpoznać najkorzystniejszą ofertę?

Kalkulator sortuje oferty ze względu na okres zwrotu z inwestycji, dzięki czemu na samej górze listy ofert widzimy te, które zwrócą się w najkrótszym czasie – niezależnie od tego, czy zostały one wprowadzone do systemu przez Certyfikowanego Partnera Watomat.pl czy firmę bez certyfikatu. To daje inwestorowi obiektywną wiedzę w zakresie faktycznego zwrotu z inwestycji i pozwala na podjęcie decyzji także w oparciu o inne parametry – zakres oferowanych usług, markę montowanych paneli, czas montażu.

Inwestorów zainteresowanych montażem instalacji PV zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora, a w razie zainteresowania konkretną oferta zamówienia bezpłatnego projektu. W celu zamówienia bezpłatnego projektu instalacji będziecie Państwo proszeni o pozostawienie danych kontaktowych dla instalatora.