Watomat logo Wyszukaj oferty

Fotowoltaika – kalkulator mocy, który pomoże Ci oszacować moc Twojej instalacji PV

09.02.2022

Przejdź do kalkulatora

Wymagana moc instalacji fotowoltaicznej ma kluczowe znaczenie dla wyboru oferty instalacyjnej. Wpływa na koszt instalacji, jak również szereg kwestii pobocznych, takich jak konieczność uzgodnienia projektu z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych czy powiadomienie miejscowej Straży Pożarnej o uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej (dla instalacji PV, których nominalna moc jest większa 6,5 kWp, ale nie przewyższa 50 kWp). Wiedząc jaka moc instalacji fotowoltaicznej jest niezbędna do zaspokojenia zapotrzebowania nieruchomości na prąd elektryczny możemy świadomie analizować oferty instalatorów i nawiązać współpracę z firmą, której warunki będą dla nas najbardziej korzystne.

Kalkulator fotowoltaiki Watomat.pl to rozwiązanie, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób określisz jaka moc instalacji fotowoltaicznej pokryje zapotrzebowanie obiektu na energię elektryczną i jednocześnie znajdziesz firmę, która taką instalację dla Ciebie wykona. Dodatkowym atutem oferowanego rozwiązania jest możliwość oceny – już na etapie planowania instalacji PV – szansy na pozyskanie dofinansowania z zewnątrz, m.in. z programów rządowych (Żeby skorzystać z funduszy w ramach programu Mój Prąd 3.0 moc instalacji fotowoltaicznej musi znajdować się w przedziale od 2 do 10 kW).

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej – Jak to działa?

Starając się możliwie jak najbardziej uprościć obliczenia z pozycji użytkownika nasz kalkulator instalacji PV (mocy PV) określa nominalną moc instalacji na podstawie miesięcznego zużycia prądu w obiekcie, przy czym użytkownik nie musi podawać szacunkowej liczby pobranych z sieci energetycznej kilowatogodzin. Do oszacowania mocy PV kalkulator wykorzystuje średnią wysokość naszych rachunków za prąd. Dzięki temu rozwiązaniu w szybki i łatwy sposób możemy określić pożądaną moc nominalną instalacji i od razu wyszukać firmę, która podejmie się wykonania takiej instalacji. Oczywiście przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac instalacyjnych wykonawca instalacji przeprowadzi dokładne obliczenia, dzięki którym ostateczna moc instalacji będzie najbardziej korzystna dla inwestora – tak z perspektywy kosztów inwestycji, zakresu pokrycia średniego dobowego zapotrzebowania obiektu na prąd, opłacalności magazynowania nadwyżek wyprodukowanej energii w sieci, jak i możliwego pozyskania dofinansowania z programów rządowych.

Jaka instalacja fotowoltaiczna – kalkulator dostarcza informacji niezbędnych do podjęcia ostatecznej decyzji

Fotowoltaika w nieruchomościach mieszkalnych to obecnie standard. Z zalet własnych elektrowni słonecznych coraz powszechniej korzystają także firmy oraz gospodarstwa rolne. Istotne znaczenie z perspektywy inwestora ma moc PV. Dlatego jeśli zamierzasz zainwestować w instalację fotowoltaiczną, koniecznie sprawdź jaka najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej nieruchomości. Na to pytanie odpowie kalkulator fotowoltaiki Watomat.pl. Dostarczając podstawowych informacji dla wyceny instalacji oraz oszacowania kosztów jej montażu kalkulator stanowi nieocenione wsparcie dla każdego inwestora, którego przygoda z fotowoltaiką dopiero się rozpoczęła.