Pytania i odpowiedzi

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Watomacie

1. Czy możliwe jest stworzenie platformy, która spełniałaby oczekiwania wszystkich klientów szukających pomocy w kwestii instalacji fotowoltaiki, a jednocześnie dawałaby działającym w tej branży firmom możliwość promocji, zarówno w swoim regionie jak i na szerszą skalę?


Jak najbardziej. Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu pierwszą w Polsce platformę Watomat, która daje możliwość dostępu do:

 • najlepszych komponentów
 • sprawdzonych firm
 • rzetelnych dostawców
 • najlepszych cen
 • wyjątkowej promocji Mój Watomat
 • najkrótszych terminów realizacji
 • najdłuższych gwarancji producentów na rynku
 • dodatkowych ubezpieczeń instalacji<

Czym jest Watomat?


Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą dbająca o potrzeby klienta końcowego w procesie instalacji fotowoltaiki, zarówno na etapie wyboru, jak i wykonania instalacji. W ramach platformy współpracują z nami starannie wyselekcjonowani dystrybutorzy, spełniający wysokie standardy i wymogi, będące podstawą funkcjonowania Watomatu. Znajdziecie u nas państwo szerokie grono specjalistów i fachowców wykonujących usługi o najwyższym standardzie na rynku. Możemy pochwalić się nie tylko najkrótszym okresem realizacji inwestycji u naszych klientów ale również największym wachlarzem firm i komponentów dostępnych w najlepszych cenach.

Jak korzystać z Watomatu?


W celu ułatwienia korzystania z platformy stworzyliśmy bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs, który pozwala klientom w łatwy i szybki sposób wyszukiwać oferty instalacji fotowoltaicznych, spełniające ich oczekiwania. W pierwszej kolejności klient wpisuje do kalkulatora umieszczonego na stronie Watomatu swoją aktualną, comiesiączną opłatę za prąd. Na podstawie tej informacji kalkulator wskazuje odpowiednią moc instalacji, którą należy w takiej sytuacji zamontować.

Kolejnym krokiem jest zaznaczenie odpowiedniej opcji w okienkach dotyczących następujących kategorii: województwo, typ instalacji, cena instalacji, czas realizacji oraz promocje Mój Watomat. Wówczas platforma umożliwia klientowi dostęp do ofert spełniających jego oczekiwania. Po wybraniu określonego dostawcy usługi musi on już tylko pozostawić swoje dane osobowe, dzięki którym może on zamówić bezpłatny kontakt z firmą, której produkt wybrał. Klient otrzymuje wówczas również bezpłatnego sms-a powitalnego. Od tego momentu w ciągu 48 godzin skontaktuje się z nim przedstawiciel Watomatu lub wybranej firmy w celu ustalenia dalszych szczegółów.

Czym jest dotacja “Mój prąd” i kto może z niej skorzystać


Bezzwrotna dotacja w kwocie do 5 000 PLN w programie rządowym “Mój Prąd”.
Nabór wniosków jest prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW.

Zasady Programu:

 • Ilość wniosków ograniczona – budżet na projekt w 2020 r. to 1,1 mld złotych.
 • Wnioski można składać do 18 grudnia 2020 r.
 • Dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej od 2kW do 10kWp.
 • Wysokość dotacji bezzwrotnej do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji PV, nie więcej niż 5 000 zł.
 • Beneficjentem programu jest osoba fizyczna, która jest stroną umowy przyłączeniowej.
 • Do wniosku o dofinansowanie należy załączyć: fakturę za zakup i montaż instalacji PV, dowód zapłaty faktury, dokument potwierdzający instalację licznika dwukierunkowego wraz z danymi identyfikacyjnymi konkretnej umowy kompleksowej.

Czym jest promocja “Mój Watomat“?


Promocja “Mój Watomat” jest unikalnym programem na rynku fotowoltaiki pozwalającym realnie zaoszczędzić na instalacji fotowoltaicznej. Wybierając interesującą Cię ofertę od razu widzisz ile oszczędzasz.
Nie musisz też spełniać żadnych dodatkowych warunków, ponieważ nasza promocja jest w pełni niezależna od wszystkich subwencji rządowych. Bez terminu obowiązywania, czy ukrytych kruczków.
Przekonaj się sam, wybierz najlepszą dla siebie ofertę z naszej wyszukiwarki i zacznij oszczędzać!

Wyszukaj ofertę dla siebie

 

Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony, akceptujesz Politykę Prywatności.

Akceptuję